Slider

Dargeling / Indie / 11.03.2020

Camellia sinensis w Darjeeling to najlepsza herbata świata. Wyjątkowy klimat tworzy jej wyjątkowe właściwości. Pola herbaciane rozciągają się przed nami we wszystkich niemal kierunkach. Jeszcze godzinę wcześniej kurtki i czapki chroniły nas przed zimnem. Teraz południowe stoki gór rozgrzało słońce. Mgły jeszcze nie opadły przesłaniając widok najwyższych gór na świecie (szczytów) Himalajów . Chodzimy po polach herbacianych uprawianych u podnóża himalajskich stromych stoków od wielu lat. W Darjeeling herbata smakuje najlepiej na świecie. A ludzie są uśmiechnięci.

Pustynia / Katar / 22.01.2010

Szklano betonowy las budynków wyrósł w przeciągu kilkudziesięciu lat na pustyni. Namioty Beduinów zamieniły się w luksusowe wille, a wielbłądy w auta terenowe. Mieszkańcy Doha stolicy Kataru najbogatszego społeczeństwa świata, kiedy tylko mogą, wracają na pustynię . Słońce zachodzi. Wracamy do hotelu po całym dniu pracy na pustyni. Po drodze mijamy setki aut terenowych szarżujących najwyższe wydmy , urządzających wyścigi po pustyni. Zerwał się wiatr i ziarenka piasku rozpoczęły swoją wędrówkę.
Minzur Dorjee Sherpa nasz wspaniały gospodarz i przewodnik po Darjeling trzyma ramę ze zdjęciem.
previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Każda wykorzystana w podróży fotografia przestaje być bagażem, zmienia swoje przeznaczenie, dostaje nowe życie. Powstaje z niej unikatowy worek podróżny z historią w tle. Zawsze tylko jeden. Jedna fota – jeden worek. Na bagaż.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

nadbagaz.com

Tel. +48 694 484 878

email: jerzy@tuumagazyn.pl