Slider

Lodowiec Nordsenskiold / Spitsbergen / Norwegia / 05.09.2019

Jest słońce – jest nadzieja. Robi się cieplej na duszy i cieplej w ręce. Mróz staje się przyjemniejszy, a biel dostaje kolorów. Jest cudownie. Słońce nas grzeje, a lód chłodzi. Ciepło , zimno. Jak jest za ciepło musimy się ochłodzić, jak za zimno , grzejemy się. I słońce i mróz jest nam potrzebne do życia. Nam i naszej Ziemi. Żeby planeta za bardzo się nie nagrzała, musi być odpowiednia ilość lodu, który odbija promienie słoneczne i nie pozwala ogrzać się planecie. Ale gorące słońce też topi lód. Wtedy potrzebny jest śnieg. Śnieg pada i lodowiec może się regenerować. Cykl życia w harmonii. Ciepło, zimno, ciepło, zimno, ciepło…

Error / Polska / 19.04.2018

Kiedyś trzeba uporządkować zdjęcia z wyjazdów. Zdjęcia zapisane na CD, DVD , penach, dyskach twardych. Nośniki zapisu cyfrowego mają ograniczony czas życia jak wszystko na tym na świecie. Z czasów analogowych (ery przed cyfrowej i świata bez internetu) mamy albumy ze zdjęciami, slajdy w ramkach gotowe do projekcji i wszystko w ilości do ogarnięcia przy kolacji lub dwóch. Góra trzech. Z ery cyfrowej mamy banki zdjęć, chmury, dyski, pamięci, a w nich tysiące, setki tysięcy plików. Plików zapisanych jako ciąg liczb. Przejrzę , posegreguję , wybiorę, wydrukuję. Za każdym razem obiecuję sobie, że to zrobię, kiedy ktoś prosi o pokazanie zdjęć z podróży. Proces jest najważniejszy. A zdjęcie jest tylko finałem, zamknięciem procesu. Dlatego nie śpieszę się z pokazywaniem. Ale obiecałem. Zgrywam. ERROR plik uszkodzony.
Error trzyma inspirator całego zamieszania Jakub Małecki
previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Każda wykorzystana w podróży fotografia przestaje być bagażem, zmienia swoje przeznaczenie, dostaje nowe życie. Powstaje z niej unikatowy worek podróżny z historią w tle. Zawsze tylko jeden. Jedna fota – jeden worek. Na bagaż.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

nadbagaz.com

Tel. +48 694 484 878

email: jerzy@tuumagazyn.pl