Slider

Morze Czarne / Odessa / Ukraina / 15.11.2019

„Tamteysze morze sławne iest z niebezpieczności, gdyż iest w naywyższym stopniu burzliwe, i z tego powodu nazywa się czarnem morzem, ale nie dla tego, żeby miało mieć czarną albo brudną wodę.” Cytat z Rozmaitości – periodyku wydawanego we Lwowie w 1822 roku. Słowa sprzed 200 lat są aktualne do dziś. Woda czysta i groźna, ale ludzie życzliwi.

Morze Północne / Norwegia / 25.06.2011

Na Bałtyku sztorm, kołysze dużym promem PŻB. Płyniemy do Norwegii. Jak będzie taka pogoda to zostanie nam tylko marzenie o rybach. Morze Norweskie wita nas dużo mniejszymi falami niż Bałtyk. Możemy pływać. Po trzy osoby na łodzi. Na szczęście łodzie są solidne, a silniki mocne. Możemy pływać kiedy trochę mocniej wiatr przepycha fale i poleci wyginać drzewa na lądzie. Nic tak nie cieszy jak chodzenie po stabilnym stałym lądzie, kiedy przez 10 godzin walczysz z równowagą. Wyspa na morzu to nadzieja. wystarczy, że jest niedaleko i już czujesz się bezpieczniej w łodzi. Czujesz jakbyś chodził po ziemi.
Narażając się na przemoczenie, ramę ze zdjęciem trzyma Anonimowy Turysta Rosyjski.
previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Każda wykorzystana w podróży fotografia przestaje być bagażem, zmienia swoje przeznaczenie, dostaje nowe życie. Powstaje z niej unikatowy worek podróżny z historią w tle. Zawsze tylko jeden. Jedna fota – jeden worek. Na bagaż.

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

nadbagaz.com

Tel. +48 694 484 878

email: jerzy@tuumagazyn.pl