Goa / Indie / 16.03.2020

Czarne płaskie niebio, nie widać gwiazd, nie ma księżyca. Czerń nieba rozlała się na morze. Nic nie widać. Niepokojący szum fal- jakby morze pochłaniało wszystko wkoło. Morze pochłonęło niebo. Wpatruję się w ciemność z nadzieją ujrzenia linii horyzontu. Błysk flesza- na ułamek sekundy – pojawił się znikający obraz. Horyzontu nie ma. Jest wielka czarna dziura w której znika cały świat.

Lodowiec Nordsenskiöld / Spitsbergen / Norwegia 03.09.2019

Podpłynęliśmy jak najbliżej się dało do lodowca Nordenskiöld wylewającego się z lądu jak lawa z wulkanu. Za chwilę wpadnie do morza. Chociaż tak naprawdę to już tam jest od wielu lat, teraz może trochę więcej. Huk cielenia się i kawałek lodu odłamuje się i ląduje w wodzie. Woda faluje i odbicie lustrzane lodowca znika. Lodowiec znika. Słońce przebija się zza chmur oświetlając krawędzie, które jak ostrze brzytwy przecinają groźnie powietrze broniąc dostępu do siebie. Słońce znika za chmurami. Woda coraz mocniej rozmywa obraz.
Szczepan Jerzy Falkowski druga połowa światowego duetu MCOD trzyma ramę że hej.
Każda wykorzystana w podróży fotografia przestaje być bagażem, zmienia swoje przeznaczenie, dostaje nowe życie. Powstaje z niej unikatowy worek podróżny z historią w tle. Zawsze tylko jeden. Jedna fota – jeden worek. Na bagaż.

Backstage

07
06
03
04
04a
05
01
previous arrow
next arrow
07
06
03
04
04a
05
01
previous arrow
next arrow