Poczopek / Polska / 03.05.2021

Przywędrowały do Polski 2 mld lat temu. Ze Szwecji, Finlandii, Rosji i Wysp Alandzkich. Kamienie polne. Granity, zlepieńce, piaskowce, dioryty, gnejsy. Czerwono brunatne granity złożone z różowo czerwonych kryształów skalenia potasowego otoczonych zielonkawą obwódką z krzemianów. Odpoczywają w Poczopku w Parku Megalitów. Opowiadają nową historię. Wyostrzają zmysły. Przekazują ukrytą energię wnętrza i miejsca.

Wiórek / Polska /13.011.2018

To co widzisz nie jest tym co myślisz że jest.

Aparat cyfrowy zapisuje obraz (zdjęcie) w systemie kolorów RGB (Red, Green, Blue). Kolor czarny też. Robiłem dokumentację zdjęciową rysunków wykonanych tuszem z seri “przywracanie ustawień fabrycznych” Wywołując jedno ze zdjęć w programie graficznym wydobyłem niewidoczną energię koloru ukrytego w czerni. Powiększyłem kadr i wchodziłem coraz głębiej w strukturę zdjęcia . Wyostrzałem, powiększałem, odwracałem. Z jednego zdjęcia dokumentacyjnego powstała seria kolorowych cyfrowych obrazów graficznych. Zdjęć, ilustrujących i będących zarazem dokumentacją czarnego rysunku wykonanego tuszem w realu.

W świecie cyfrowym obraz- zdjęcie rysunku nie przypomina siebie w realu, ale jest nim. Z czarno białego zdjęcia wydobyłem nie istniejący kolor ukryty w czarnym rysunku. Światy równoległe – analogowy i cyfrowy spotkały się na styku anomalii zdjęcia. Ostrości.

Każda wykorzystana w podróży fotografia przestaje być bagażem, zmienia swoje przeznaczenie, dostaje nowe życie. Powstaje z niej unikatowy worek podróżny z historią w tle. Zawsze tylko jeden. Jedna fota – jeden worek. Na bagaż

Backstage

01
01
01
01
01
01
previous arrow
next arrow
01
01
01
01
01
01
previous arrow
next arrow