Rawa Mazowiecka / Polska / 20.05.2021

Chcemy jechać do Gruzji. Bardzo. Musimy się zaszczepić lub zrobić testy przed wylotem i po lądowaniu. I w drodze powrotnej też. Dylemat moralny. Zgodzić się na przymus szczepienia czy robić testy. Szczepienie jest kontrowersyjne a testy wadliwe. Przez ułomność testu możemy nie wyjechać lub mieć problemy z powrotem. Od razu nakładana jest dwutygodniowa kwarantanna. Konsekwencje szczepionki są na tym etapie nieprzewidywalne. Jeszcze żeby szczepionka była honorowana muszą być dwie dawki a wyjazd minimum tydzień czy dwa po drugiej dawcę. Zapisaliśmy się na szczepionkę jednorazową żeby zdążyć z terminami. Po kilku dniach otrzymujemy informacje o zmianie szczepionki na dwu dawkową bo jednorazowe się skończyły. To nic nie zmienia. Pierwsza dawka się nie liczy. Będzie nas obowiązywał test i loteria 50/50. Szukamy w całej Polsce gdzie jeszcze możemy się zaszczepić dawką jednorazową. Znaleźliśmy szczepionki prawie 300 km od Poznania.

Odpoczywany na gruzach zamku z XIV wieku ,który przez wiele lat był min. więzieniem dla osób z wyższych stanów a w wieży według legendy więziona była niesłusznie oskarżona o zdradę żona księcia Siemowita.

Wiórek / Polska / 14.11.2018

To co widzisz nie jest tym co myślisz że jest. Przekaz zawsze jest interpretacją, Film, zdjęcie , obraz, rysunek to nasze wyobrażenie rzeczywistości. Pragnienie, nadzieja, złudzenie, zawód, Nic nie jest takie jak widzisz. Nie ma obiektywnego obrazu rzeczywistości. Jest iluzja rzeczywistości. Jest interpretacja.

Dokumentacyjne zdjęcie rysunku z cyklu ”przywracanie ustawień fabrycznych” w niczym nie przypomina oryginału ale jest nim w cyberprzestrzeni.

Każda wykorzystana w podróży fotografia przestaje być bagażem, zmienia swoje przeznaczenie, dostaje nowe życie. Powstaje z niej unikatowy worek podróżny z historią w tle. Zawsze tylko jeden. Jedna fota – jeden worek. Na bagaż

Backstage

01
01
01
01
01
01
01
01
01
01
01
01
previous arrow
next arrow
01
01
01
01
01
01
01
01
01
01
01
01
previous arrow
next arrow