Stepansminda / Gruzja / 01.07.2021

Amirani, pół bóg pół człowiek, został przykuty do skały w górach Kałkazu za kradzież bogom ognia i przekazanie go ludziom. Codziennie przylatywał do niego orzeł i wydziobywał mu wątrobę. Tak głosi gruzińska legenda, która stała się pierwowzorem greckiego Prometeusza. Jest jeszcze inna legenda o Amiranim. W ciemnym lesie w trakcie szukania skarbu Amirani spotkał trójgłowego olbrzyma, bestię z którą mósiał walczyć. Po ciężkiej potyczce potwór został pokonany i padł nieprzytomny. Wydając ostatnie tchnienie z ust wypełzły mu trzy robaki, które przemieniły się w trzy przerażające smoki, Białego, Czerwonego i Czrnego. Amirani pokonał Białego i Czerwonego a został pożarty przez Czarnego Smoka. Bracia Amiraniego pokonali Czarną bestię, rozcieli jej brzuch i uwolnili Amiraniego. Dalsze życie Amiraniego było pełne miłości i walki. W końcu naraził sie Bogu podejmując z nim walkę. Ten za karę przykół go do żelaznego pala wbitego w górę Kazbek. Codziennie do Amiraniego przylatywał kruk z chlebem i winem.

Wiórek / Polska / 13.11.2018

To co widzisz nie jest tym co myślisz że jest.

Czarne dziury pochłaniają światło i wszystko co znajdzie się w ich zasięgu. Czerń to brak światła. Czerń nie występuje w widmie światła widzialnego. Czerń to pustka i nieskończoność. Strach i ukojenie. Czerń to absolut. W cyberprzestrzeni czerń składa się z trzech barw RGB (Red Green Blue ).

Zapis cyfrowy redefiniuje czerń.

Dokumentacyjne zdjęcie rysunku z cyklu ”przywracanie ustawień fabrycznych” w niczym nie przypomina oryginału. Kolor widoczny na zdjęciu w oryginale jest czarny. Zapis cyfrowy zmienia rzeczywistość, wydobywa ukryte, zmienia widoczne.

To co widzisz nie jest tym co myślisz że jest.

Każda wykorzystana w podróży fotografia przestaje być bagażem, zmienia swoje przeznaczenie, dostaje nowe życie. Powstaje z niej unikatowy worek podróżny z historią w tle. Zawsze tylko jeden. Jedna fota – jeden worek. Na bagaż

Backstage

01
01
01
01
01
01
01
01
01
previous arrow
next arrow
01
01
01
01
01
01
01
01
01
previous arrow
next arrow