Zbąszyń / Polska / 10.04.2022

24 lutego 2022 rozpoczęła się inwazja Rosji na Ukrainie.

Do Zbąszynia przyjechaliśmy z redakcją TUU opowiedzieć historię Alisy i Alexa. Ukrainki i Rosjanina. Oboje są w Polsce od kilku lat. W momencie wybuchu wojny Alex był w Rosji. Uciekł przed zamknięciem granicy od razu do Poznania do Alisy przeprosić ją za to co Rosja robi Ukrainie. Oboje są zawodowymi tancerzami. Poprzez ciało i ruch są wstanie powiedzieć dużo więcej niż wyrazić słowami. Tak powstał projekt TUUkraina. Zarejestrowana rozmowa Alisy z Aleksem, performens taneczny ze specjalnie skomponowaną muzyką, zdjęcia portretowe i cały magazyn z ilustracjami i tekstami stworzonymi przez Ukraińców, strona internetowa dokumentująca cały proces www.tuukraina.pl .W Galerii Baszta w Zbąszyniu miała swoją premierę.

Zbąszyń małe miasteczko na zachodzie Polski z historią sięgającą tysiąc lat wstecz. Stare miasto graniczne z zapomnianymi latami swojej świetności. Zbąszyń przyciąga wyjątkowych ludzi kultury. Od lat działa tu Galeria Baszta ( w wieży bramnej nieistniejącego już zamku) oraz międzynarodowy festiwal sztuk różnych organizowany przez wyjątkowego artystę Irka S.

Krzesiny / Polska / 25.08.2021

Szybciej, więcej , skuteczniej. Trzy słowa klucze, które jak wytrychy otwierają wszystkie drzwi i łamią zabezpieczenia. Chcesz coś w życiu osiągnąć? Pracuj szybciej, więcej i skuteczniej. Chcesz wyprzedzić konkurencje – działaj -szybciej, więcej i skuteczniej. Potrzebujesz ……? to szybciej, więcej i skuteczniej. Chcesz wygrać wojnę? Zabijaj- szybciej, więcej i skuteczniej.

Czasem przelatują nad naszymi głowami. Dosyć nisko, prawie na wyciągnięcie ręki. Najpierw widzę samolot a dopiero potem próbujący dopędzić go huk silników. Wygląda to jak zabawa obrazu z dźwiękiem. Są przez chwilę razem by zaraz obraz zniknął zostawiając hałas daleko za sobą. “Nas nie dogoniat” Słyszysz głos a obrazu już nie ma. Wspaniałe i przerażające. Stal, ujarzmiająca niebo, słońce i chmury. Przyciąga magnetycznym pięknem bestii. Zachwyca i przeraża. Szybciej, więcej , skuteczniej. Maszyna i człowiek. Piękna i bestia. Wojna i potrzeba dominacji spowodowała większością odkryć i “udogodnień” cywilizacyjnych z których korzystamy w czasach “pokoju” Szybciej, więcej , skuteczniej.

Każda wykorzystana w podróży fotografia przestaje być bagażem, zmienia swoje przeznaczenie, dostaje nowe życie. Powstaje z niej unikatowy worek podróżny z historią w tle. Zawsze tylko jeden. Jedna fota – jeden worek. Na bagaż

Backstage

01
01
01
01
previous arrow
next arrow
01
01
01
01
previous arrow
next arrow