Berlin / Niemcy / 22.12.2019

Reichstag gmach parlamentu Rzeszy, siedziba Bundestagu, miejsce obrad Zgromadzenia Federalnego i wyboru prezydenta Niemiec. Powstał na ziemi polskiego ziemianina hrabiego Atanazego Raczyńskiego. Symbol potęgi Niemiec zbudowany na polskiej ziemi.

Wyspa Rinca / Indonezja / 02.2006

Idziemy ścieżką wydeptaną przez przewodników i turystów po wyspie zamieszkanej przez warany. Chodzimy od godziny i nie widzieliśmy żadnego smoka, tylko sarny uciekające w popłochu na nasz widok i spokojnie pasące się w oddali bawoły. Pejzaż na wyspie rekompensuje brak jaszczurów. Dopiero po chwili uświadamiam sobie dlaczego ten pejzaż wydaje się inny , jak z bajki. Nie ma dróg, nie ma domów, nie ma słupów wysokiego napięcia , nie ma anten, nie ma wiatraków. Są warany. Jeden leży w gęstych zaroślach niemal zupełnie niewidoczny, drugi „mniejszy” około dwumetrowy wygrzewa się na skale obok. Wydają się takie spokojne i leniwe, nie reagują na nas. Wyglądają jak przerośnięte jaszczurki, z filmów science fiction. Nieudany eksperyment spowodował, że mała śliczna jaszczurka stała się wielkim śmiertelnie niebezpiecznym stworzeniem. Nikt nie ma szans ze smokiem, nawet jak wyrwie się z paszczy jaszczura ciesząc się z odzyskanej wolności to jad i toksyny ze śliny dokończą dzieła później, ofiara umiera.
Żelaznym chwytem fotę trzyma Filip Sadowski, syn mój.
Każda wykorzystana w podróży fotografia przestaje być bagażem, zmienia swoje przeznaczenie, dostaje nowe życie. Powstaje z niej unikatowy worek podróżny z historią w tle. Zawsze tylko jeden. Jedna fota – jeden worek. Na bagaż.

Backstage

01
02
03
IMG_6632
IMG_6634a
IMG_6640a
IMG_6641
previous arrow
next arrow
01
02
03
IMG_6632
IMG_6634a
IMG_6640a
IMG_6641
previous arrow
next arrow