Dargeling / Indie / 11.03.2020

Camellia sinensis w Darjeeling to najlepsza herbata świata. Wyjątkowy klimat tworzy jej wyjątkowe właściwości. Pola herbaciane rozciągają się przed nami we wszystkich niemal kierunkach. Jeszcze godzinę wcześniej kurtki i czapki chroniły nas przed zimnem. Teraz południowe stoki gór rozgrzało słońce. Mgły jeszcze nie opadły przesłaniając widok najwyższych gór na świecie (szczytów) Himalajów . Chodzimy po polach herbacianych uprawianych u podnóża himalajskich stromych stoków od wielu lat. W Darjeeling herbata smakuje najlepiej na świecie. A ludzie są uśmiechnięci.

Pustynia / Katar / 22.01.2010

Szklano betonowy las budynków wyrósł w przeciągu kilkudziesięciu lat na pustyni. Namioty Beduinów zamieniły się w luksusowe wille, a wielbłądy w auta terenowe. Mieszkańcy Doha stolicy Kataru najbogatszego społeczeństwa świata, kiedy tylko mogą, wracają na pustynię . Słońce zachodzi. Wracamy do hotelu po całym dniu pracy na pustyni. Po drodze mijamy setki aut terenowych szarżujących najwyższe wydmy , urządzających wyścigi po pustyni. Zerwał się wiatr i ziarenka piasku rozpoczęły swoją wędrówkę.
Minzur Dorjee Sherpa nasz wspaniały gospodarz i przewodnik po Darjeling trzyma ramę ze zdjęciem.
Każda wykorzystana w podróży fotografia przestaje być bagażem, zmienia swoje przeznaczenie, dostaje nowe życie. Powstaje z niej unikatowy worek podróżny z historią w tle. Zawsze tylko jeden. Jedna fota – jeden worek. Na bagaż.

Backstage

00
01
02
03
04
05
06
07
08
09
010
previous arrow
next arrow
00
01
02
03
04
05
06
07
08
09
010
previous arrow
next arrow