Canacona Palolem Beach / Goa / Indie / 17.03.2020

Wszystkie łodzie wyciągnięte z wody stoją na piachu. Czekają na ludzi z nadzieją ,że znów będą mogły kołysać się na falach. Nie ma chętnych na pływanie po morzu arabskim i łowienie ryb. Coraz mniej chętnych na kąpiele i pachnące jedzenie hinduskie. Plaża, pokoje, knajpki z dnia na dzień, z godziny na godzinę pustoszeją. Granice państw zamknięte. Ostatni raz pływamy. Ostatni raz wchodzimy do wody. Woda pozwala zapomnieć, woda jest nadzieją na przetrwanie. Fala spycha nas w stronę lądu.

Odessa / Ukraina / 17.11.2019

200 lat temu wpływających do portu w Odessie witały majestatyczne schody na końcu których z wysokiego cokołu spoglądał na przybyłych pierwszy gubernator Odessy książę Richelieu , człowiek, dzięki którego rządom, Odessa stała się najważniejszym portem na Morzu Czarnym.

Woda łączy wszystkie historie Odessy, brak wody pitnej, strategiczne położenie dla żeglugi, materiał z którego zbudowano miasto. Port zmienił życie miasta, zmienił też perspektywę. Wygląda jak stonoga lub ośmiornica wyłaniająca się z morza poruszając mackami dźwigów przejmując kontrolę nad wszystkim. Z miastem łączy go woda i schody.

Z narażeniem życia ramę trzyma Dorota Falkowska, moja jedyna i ulubiona szwagierka.
Każda wykorzystana w podróży fotografia przestaje być bagażem, zmienia swoje przeznaczenie, dostaje nowe życie. Powstaje z niej unikatowy worek podróżny z historią w tle. Zawsze tylko jeden. Jedna fota – jeden worek. Na bagaż.

Backstage

08
07
02
03
04
05
06
00
01
previous arrow
next arrow
08
07
02
03
04
05
06
00
01
previous arrow
next arrow