Lalbagh Botanical Garden / Bangalore / Indie / 13.03.2020

Wielka kamienna forma jak zastygła fala morska wyłoniła się wśród zieleni. Jakby morze skamieniało. A może to kamienna klapa zamykająca dostęp do wnętrza ziemi? Do tajemnic? Do przejścia prowadzącego na drugą stronę świata? Do innego życia? Widzimy tylko fragment , olbrzymi fragment góry kamienia, reszta jest ukryta przed naszym wzrokiem w ziemi. Wszystko ukrywa się przed nami, a my całe życie szukamy i próbujemy rozwiązać tajemnice. A może jest odwrotnie, pokazane jest to, co powinno być widoczne i nie ma żadnych tajemnic, tylko my tego nie dostrzegamy i dlatego nie rozumiemy.

Wyspa Loppa / Norwegia / 05.04.2016

Widok ośnieżonych gór, pływający w oddali delfin, rozgrzewające słońce, rekompensuje zimno i niewygody podróży. Tu na wyspie Loppa na początku kwietnia zima się jeszcze nie skończyła. Od kilku dni jestem zahipnotyzowany widokami, mimo, że od paru lat jeżdżę na północ Norwegii. Patrzę jak czas się zatrzymuje, a potem się cofa. Tak mogło być tu sto i tysiąc lat temu. Norwegia jak wielka tajemnica odkrywana za każdym razem na nowo fascynuje. Patrzę i widzę.
Maciej Jasiński trzyma fotę jak prawdziwy hindus.
Każda wykorzystana w podróży fotografia przestaje być bagażem, zmienia swoje przeznaczenie, dostaje nowe życie. Powstaje z niej unikatowy worek podróżny z historią w tle. Zawsze tylko jeden. Jedna fota – jeden worek. Na bagaż.

Backstage

IMG_8843a
IMG_8824
Untitled_1.11
IMG_8828
IMG_8830
Untitled_1.6
Untitled_1
previous arrow
next arrow
IMG_8843a
IMG_8824
Untitled_1.11
IMG_8828
IMG_8830
Untitled_1.6
Untitled_1
previous arrow
next arrow