Pałac kultury / Warszawa / 15.09.2019

Warszawa stolica Polski. W czasie II wojny Światowej doszczętnie zburzona przez Niemców, odbudowana przez determinację i siłę przetrwania tych co przeżyli. Oszukana przez sojuszników, wpadła w sidła sowieckiego komunizmu. Komunizm w Polsce był następstwem zdrady sojuszników i oddaniem w ręce rosyjskich i polskich komunistów. Wojnę przeżyliśmy i wygraliśmy, komunizm umarł, a Związek Radziecki się rozpadł. Warszawa stoi. A w samym sercu Warszawy stoi Pałac Kultury. Majestatyczny pomnik arogancji komunizmu. Symbol budowania państwa dobrobytu i nauki. Symbol ludzi pracowitych i posłusznych. Jak zawsze po takich ideach zostają tylko pomniki. Ludzie zapominają. Często chcą jak najszybciej zapomnieć i burzą pomniki stawiając nowe. Ale pomniki są po to, żeby nam przypominały. I tak długo jak stoją, pamiętamy.

Niebo nad Berlinem / Niemcy / 08.07.2019

Wracamy z Wenecji. Lecimy w chmurach. Biało jak we mgle. Chmury to w zasadzie mgła. Kropelki wody, które jak się powiększą robią się cięższe i spadają na ziemię. Jako deszcz. Jak mikroskopijne bomby spadają na ziemię. Ale jej nie niszczą. Nawadniają przynosząc życie. Chyba ,że jest ich coraz więcej i więcej. Ulewy podnoszą poziomy rzek . Rzeki wylewają i użyźniają ziemię. Chyba, że w tych miejscach postawiono osiedla. Wtedy woda zalewa osiedla, a nie użyźnia pola. A jak będzie ciepło to się ogrzewają i idą do nieba. I potem znowu się ochładzają i spadają. I tak w kółko. Chyba, że po drodze czegoś zabraknie. Ciepła lub zimna.
Ramę ze zdjęciem trzyma Dorota Falkowska druga połowa światowego duetu MCOD.
Każda wykorzystana w podróży fotografia przestaje być bagażem, zmienia swoje przeznaczenie, dostaje nowe życie. Powstaje z niej unikatowy worek podróżny z historią w tle. Zawsze tylko jeden. Jedna fota – jeden worek. Na bagaż.

Backstage

01
02
03
04
05
06
07
previous arrow
next arrow
01
02
03
04
05
06
07
previous arrow
next arrow