Piramida / Spitsbergen / Norwegia / 04.09.2019

Zupełnie inaczej wyobrażałem sobie Spitsbergen i miasto Piramida. Przeszliśmy zaledwie sto metrów, a przed nami czarno- biały krajobraz Antarktyki . Białe niebo, ośnieżone góry, a pod nimi jałowa czarno-brunatna ziemia. Przygnębiający obraz braku życia. Nie ma mrozu, nie widać lodowców nie widać żadnego życia. Potem okazało się, że życie jest, tylko my go nie widzimy.

Wyspa Flores / Indonezja / 02 2006

Cała wyspa Flores jest soczyście zielona w tysiącach odcieni i nasycenia. Jedziemy wśród pól ryżowych ciągnących się po horyzont plantacji, na których małe ludziki jak mrówki zwinnie się uwijają . Indonezja to pasmo wysp wulkanicznych tętniących życiem. Kolorowych. Każda wyspa to inna opowieść. Jest wilgotno i parno co jeszcze bardziej potęguje nasycenie koloru. Jest pora deszczowa. Kiedy deszcze padają wszystko budzi się do życia . Każdy centymetr ziemi na flores to kosmos życia.
Odpowiedzialny za nasze bezpieczeństwo na Spitsbergenie, Bartosz Kruger, trzyma pracę nie rozstając się z bronią.
Każda wykorzystana w podróży fotografia przestaje być bagażem, zmienia swoje przeznaczenie, dostaje nowe życie. Powstaje z niej unikatowy worek podróżny z historią w tle. Zawsze tylko jeden. Jedna fota – jeden worek. Na bagaż.

Backstage

01
02
03
04
05
06
07
previous arrow
next arrow
01
02
03
04
05
06
07
previous arrow
next arrow