Spitsbergen / Norwegia / 04.09.2019

Na Svalbardzie grzyby są większe niż drzewa. Tak nam powiedział przewodnik. Rozglądamy się wkoło. Ani drzew, ani krzewów, a tym bardziej grzybów. Pusto. Nie ma nawet kogo zapytać o drogę do lasu, bo i ludzi i dróg nie ma. Lasu zresztą też nie. Idziemy jak odkrywcy w poszukiwaniu gigantycznych grzybów. W końcu jest grzyb. I ku naszemu wielkiemu zdziwieniu okazało się, że to prawda, grzyby są większe od drzew. Drzewa mają 1-2 centymetra a grzyby wystają nad nimi. Dalszy spacer to ciąg wykładów na temat fauny i flory Antarktyki, oraz oczywiście różnej postaci wody. Śniegu , deszczu i lodu lodowców. Nic już nas nie zdziwi na Spitsbergenie. Tak myśleliśmy.

Bieszczady / Polska / 01.10.2016

Pusta droga na szczyt. Wokół nikogo. Wiatr wydaje się jedynym towarzyszem drogi. Ale to tylko wrażenie. Za wzniesieniem idzie grupa turystów , trochę dalej państwo młodzi pozują do fotografii ślubnej. Za mną już czekają ludzie na przejście. Ruch jak na Marszałkowskiej w Warszawie. A jest przecież po sezonie. Na zdjęciu utrwalę ciszę, spokój i poczucie samotności.
Za zdjęciem chowa się najlepsza graficzka Justyna Kruger
Każda wykorzystana w podróży fotografia przestaje być bagażem, zmienia swoje przeznaczenie, dostaje nowe życie. Powstaje z niej unikatowy worek podróżny z historią w tle. Zawsze tylko jeden. Jedna fota – jeden worek. Na bagaż.

Backstage

03
07
01
02
04
05
06
08
previous arrow
next arrow
03
07
01
02
04
05
06
08
previous arrow
next arrow