Wrocław / Polska / 15.02.2020

Wrocław. Moje ulubione miasto. Za każdym razem jak tu jesteśmy, odkrywamy coś nowego. Dzisiaj naszym odkryciem była Żyjnia, zielona przestrzeń BWA w centrum miasta. Przechodząc przez niczego nie zapowiadające drzwi BWA wchodzimy do czarodziejskiego ogrodu życia. Zielone rośliny, przefiltrowane światło, odgłosy ptaków i zielona herbata na życzenie. Sztuka odpoczynku. Sztuka relacji z samym sobą i otoczeniem. Natura zamknięta w BWA przypomina nam, że jest i że jest częścią nas. Na zewnątrz szaro, zimno i betonowo. Wracamy z nadzieją do hotelu. Trawy się zazielenią, na drzewach pojawią się liście , w szybach odbije się słońce. Jeszcze kilka miesięcy i wszystko ożyje . Lub nie.

Zatoka Adolfa / Spitsbergen / Norwegia / 05.09.2019

Od wczoraj kilkakrotnie zmieniała się pogoda. Padał śnieg ,było pochmurno, wiał wiatr , teraz świeci słońce. Płyniemy do zatoki Adolfa spotkać się z lodowcem Nordenskiöld . Słońce ożyło i wszystko nabrało nasycenia. Kolor zmienia życie. Kolor zabija śmierć. Słońce wydobywa wyjątkowy odcień lodowca sprzed tysięcy lat , pływającego samotnie kawałka Nordenskiöld, zamieniającego się w wodę. W słońcu wszystko jest piękne. W słońcu wszystko żyje nawet jak umiera.
Najbardziej doświadczony trzymacz ramy na świecie, Światosława Beata Sadowska.
Każda wykorzystana w podróży fotografia przestaje być bagażem, zmienia swoje przeznaczenie, dostaje nowe życie. Powstaje z niej unikatowy worek podróżny z historią w tle. Zawsze tylko jeden. Jedna fota – jeden worek. Na bagaż.

Backstage

IMG_7847
IMG_7846
02
03
07
04
05
06
010
00
previous arrow
next arrow
IMG_7847
IMG_7846
02
03
07
04
05
06
010
00
previous arrow
next arrow