Dumska Squer (rada miejska) / Odessa / Ukraina / 15.11.2019

Słyszymy muzykę, zegar wybijający godzinę i odgłos deskorolek jeżdżących po chodniku. Dumska Square. Ulubione miejsce deskorolkarzy w Odessie. Obok Budynku Rady Miejskiej przy Bulwarze Primorskim. Wieczorami zachodzi transformacja. Wieczorami budynek zmienia kolor. Żółty, zielony, niebieski pomarańczowy, czerwoni, purpurowy, żółty, zielony, niebieski pomarańczowy, czerwony, purpurowy i tak w kółko. Ludzie wchodzą i wychodzą z budynku. Zmieniają się jak kolory. Nocą wszystko się zmienia. Każda nocna dekoracja w świetle dziennym umiera. Kolory się zmieniają.

Morze Północne / Norwegia / 28.06.2011

Kolor morza się zmienia, kolor nieba też się zmienia . To co na górze wpływa na to co na dole albo odwrotnie. Chmury zmieniły morze Norweskie w morze czarne. Przed chwilą było słońce i piękna pogoda i nic, nie wskazywało tak drastycznych zmian. Zerwał się wiatr. Najpierw mały, by po chwili jeszcze nabrać mocy. Niebo wypełniło się chmurami. Zaczęło wiać i zaczęły powstawać coraz większe, silniejsze fale. Morze zmieniło kolor i rytm fal. Dziwny rytm, jakby dyrygowało kilku dyrygentów, a każdy w innym rytmie, inną melodię. Niebo zasłoniła czarna chmura jak czarna zasłona . Strach i nadzieja zawsze występują w parze. I czy to chmury zmieniły morze czy morze chmury? Czarna zasłona się rozsuwała, a strach pozostał taki sam. Nadzieja i kolory.
Między deskorolkarzami w drodze na schody Patiomkinowskie fotę trzyma Sławcia
Każda wykorzystana w podróży fotografia przestaje być bagażem, zmienia swoje przeznaczenie, dostaje nowe życie. Powstaje z niej unikatowy worek podróżny z historią w tle. Zawsze tylko jeden. Jedna fota – jeden worek. Na bagaż.

Backstage

00
03
IMG_5735
DF2_5471
IMG_5775
IMG_5771
previous arrow
next arrow
00
03
IMG_5735
DF2_5471
IMG_5775
IMG_5771
previous arrow
next arrow