Park Skaryszewski / Warszawa / Polska / 10.07.2019

Zielona oaza w centrum miasta. Pierwszy raz jestem w Parku Skaryszewskim. Stare drzewa, łąka, staw, dzikie chaszcze wśród zgiełku ulic i wieżowców. Zaprosiła nas tu Anna P. aktywistka na rzecz zrównoważonego rozwoju, rzeczniczka nowej świadomości. Przyjechaliśmy przeprowadzić z nią wywiad i zrobić foty do magazynu TUU. Ktoś musi powiedzieć, żeby mniej kupować, mniej używać, zastanowić się pięć razy nad tym pędem do rozwoju i wzrostu wszystkiego. I Ona to mówi.

Słone Jezioro / Tunezja /29.03.2011

Noc. Jedziemy drogą prostą jak strzała. Rozjaśnia się chociaż jeszcze nie widać słońca. Pusto i płasko po horyzont. Droga asfaltowa tnie przestrzeń na dwie równe części. Czarny asfalt pośrodku białych pól. Po horyzont. Błękit nocy zamienia się w pomarańcz i żółć wschodu słońca. Koniec nocy. Wschód słońca to początek życia. A może jego koniec. Za chwilę będzie gorąco nie do wytrzymania. Każda kropla wody wyparuje. I nie zostanie nic. Nic prócz soli. Sól konserwuje. Po prawej i lewej stronie drogi jeziora ale nie popływamy. Woda wyparowała, została sól. Chce mi się pić.
Ramę ze zdjęciem trzyma Ania Pięta pozytywnie zakręcona kobieta, dzięki której poznaliśmy park Skaryszewski w Warszawie i życie bez zakupów.
Każda wykorzystana w podróży fotografia przestaje być bagażem, zmienia swoje przeznaczenie, dostaje nowe życie. Powstaje z niej unikatowy worek podróżny z historią w tle. Zawsze tylko jeden. Jedna fota – jeden worek. Na bagaż.

Backstage

06
02
01
03
04
05
previous arrow
next arrow
06
02
01
03
04
05
previous arrow
next arrow